رویداد

مسابقه‌ی طراحی یادمان سرباز وطن

“چه زيباست توكل به خداكردن و در ميان طوفان‏ها با اطمينان قلب پرواز نمودن و در عمق گرداب‏هاى خطرناك عاشقانه غوطه ‏خوردن، و در معركه حيــات و ممات بى‏پروا به آغــوش شــــــــــهادت رفتن و در قربان‏گاه عشق همه وجود خود را به قربانى خـــدا دادن، و از همه چيز خود گذشتن و به آزادى مطلق رسيدن.

چه زيباست كه به ارزش‏هاى خدايى ملتزم ماندن و به خاطر خدا رنج بردن و به خاطر حق پافشارى كردن و زيان‏ديدن، و از همه چيز خود صرف‏نظر كردن و فقط و فقط به خدا انديشيدن و به سوى خدا رفتن. چه زيباست در راه معشوق، تحمل درد و رنج كردن ….

در طول تاریخ ، و برای تمام ملت ها به خصوص مردم این سرزمین ، دفاع از وطن ، میهن و خاک ، مایه مباهات و سربلندی بوده است و در هر شرایطی فارغ از رنگ و نژاد ، دین و مذهب ، جنسیت و سن ، افتخارشان پاسداری از خاکی بوده که به آن تعلق داشته اند و آرزویشان سربلندی و بزرگی آن بوده است.

ودر این میان ، سرباز، نماد از خودگذشتگی ، استقامت ، دلاوری ، دفاع از ارزش های مادی و معنوی و دفاع از وطن است. به همین جهت بزرگان این کشور همواره خود را یک سرباز می نامیدند. سرباز در هر لحظه چه در جنگ چه در صلح ، چه در روز چه در شب ، چه در بیداری چه در خواب ، به سرزمینش می اندیشد و بدون هیچ چشم داشتی با توکل به خدای بزرگ ، دست از جان می شوید و تمام داشته خود را فدا می کند تا آسیبی به سرزمینش وارد نشود و چه زیباست فدا کردن خود برای ارزشی، به نام وطن.

شهرداری تهران به منظور ارج نهادن به مقام والای سربازان وطن ، مجاهدانی که در طول تاریخ برای حفظ و اعتلای ارزش های سرزمینشان جانبازی کرده اند ، از تمامی هنرمندان و صاحبان فکر و اندیشه دعوت می نمایند تا در مسابقه ای که با شرایط و ضوابط ذیل به جهت طراحی یادمان سرباز وطن برگزار می گردد ، شرکت نمایند : جانمایی پروژه : پیوند مفهوم دفاع از وطن در تکمیل پروژه باغ موزه دفاع مقدس ایجاب می کند تا جانمایی این پروژه درمحل مشخص شده به عنوان یک عنصر پیوند دهنده و کامل کننده در مرتفع ترین نقطه باغ موزه دفاع مقدس واقع در اراضی عباس آباد به عنوان قطب فرهنگی – اجتماعی شهر تهران و در انتهای این پروژه قرار گیرد.

محدوده زمین مورد نظر 1/8 هکتار ، واقع در ضلع جنوبی باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس مقابل ایستگاه مترو شهید همت ، شمال بزرگراه شهید همت و شرق بوستان طالقانی می باشد که 3000 مترمربع از آن می تواند حوزه نفوذ اثر طراحی شده باشد و مابقی آن به عنوان دامنه و بستر قرار گیری اثر، مورد طراحی محیطی قرار خواهد گرفت.
یادمان می بایست در محدوده تعریف شده و با ابعاد متناسب به منظور ایجاد یک نماد شهری قابل رویت و با رعایت فضاهای مهم پیرامونی طراحی گردد. همچنین امکان طراحی فضا در زیر یادمان وجود دارد. همچنین وجود تپه با اختلاف ارتفاع حدوداً 20 متری به محدوده پیرامونی قابلیت شکل گیری یک نشانه شهری و تاثیر گذار در سطح منطقه را امکان پذیر می نماید.

یک دیدگاه

  1. سلام . اینجانب مجید عاشقی طراحی استیکر می کنم
    طرحی در خصوص یادمان سرباز وطن آماده کرده‌ام
    ممنون میشم به شماره تلفن ۰۹۳۳۳۴۰۴۰۷۳ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا